Kiek iš tiesų kainuoja jūsų baldai?

Tikriausiai dauguma žmonių yra bent kartą susimąstę, kodėl baldai kainuoja tai daug – juk iš pirmo žvilgsnio tai itin paprasti daiktai, kurie neturėtų būti labai brangūs. Iš tiesų baldų gamyba nėra toks paprastas dalykas, kaip jums gali pasirodyti – visam procesui reikia pačių įvairiausių įrankių, kurie nėra patys pigiausi, o taip pat ir medžiagos dažnu atveju kainuoja nemažai. Žinoma, pačių pigiausių ir prasčiausių baldų gamyba yra perkelta į Kiniją ar kitas pasaulio šalis galinčias pasiūlyti pigią darbo jėgą. Tokie baldai tikrai nekainuos daug, tačiau ir jokios kokybės iš jų nesitikėkite. Jei norite įsigyti baldus pagamintus Lietuvoje ar bent jau Europoje, nusiteikite sumokėti kur kas daugiau. Kaip bebūtų, tokia investicija yra logiška, kadangi baldai bus kokybiškesni ir tarnaus ilgiau.

Baldų gamybaJei jums įdomu iš ko susideda baldų gamyba ir kokie yra jos kaštai, iš pradžių reikėtų išnagrinėti visus procesus ir sąlygas, kurios reikalingos pagaminti baldams. Kas be ko, pagaminti net ir ganėtinai nedidelius baldus, pvz. virtuvines kėdes ar svetainės staliukus, reikės turėti specialias gamybines patalpas. Ir jos turi būti ne bet kokios, o pritaikytos gamybai – šildomos, su tinkamu vėdinimu ir apšvietimu. Taip pat pageidaujama, jog patalpose būtų įrengta dulkių ir pjuvenų nutraukimo sistema, mat pastarųjų gaminant baldus būna tikrai daug. Pagalvokite, kiek kainuoja tokių patalpų įrengimas ir išlaikymas – juk dirbtuvių kvadratūra dažnai būna didesnė nei gyvenamojo namo, o apšiltinimas prastesnis, todėl prikūrenti tokias patalpas žiemos metu reikia daug kuro. Vien tai sudaro nemažas išlaidas.

Neskaitant patalų, dar reikia ir įrankių ar net viso staklyno, kuris kainuoja ne ką mažiau. Jei meistras perka jau apdirbtą ir paruoštą medieną, kuri kainuoja brangiau, staklyno neprireiks, tačiau jei viskas daroma nuo nulio, tuomet reikia ir įvairiausių staklių. Vien jos gali kainuoti kelias dešimtis tūkstančių eurų. Be to, intensyviai naudojami įrankiai natūraliai susidėvi ir genda, todėl į tai taip pat tenka investuoti. Prie viso to dar pridėkime ir medieną, kurios kaina pastoviai auga. Priklausomai nuo medžio tipo ir medienos kokybės kubinis metras gali kainuoti ir kelis tūkstančius eurų. Tad jei baldas yra gaminamas ne iš klijuotos plokštės o medžio masyvo, gaminio kaina automatiškai yra tikrai nemaža. Įvertinę visus šiuos faktorius suprasite, koks brangus užsiėmimas yra baldų gamyba ir kaip reikėtų vertinti gerus baldus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *