Jei norisi šiltų namų…

šilumos siurbliaiKai planuojate namų šildymo sistemą, variantai įvairūs ateina į galvą. Gal šildyti dujomis, o gal šilumos siurbliai galėtų būti alternatyva, o gal palikti kietojo kuro katilus, o kas, jeigu pasijungtumėte elektrinius radiatorius? Ir vienais, ir kitais atvejais jūs vis tiek gausite šilumą namuose, tik skirtingu atveju turėsite ir šiek tiek ne vienodus efektus. Aptarkime keletą jų.

Kito kuro šildymo sistema

Tikriausiai kaip tik tokį tradicinį būdą šildyti namus prisimenate iš savo tėvų ar senelių gyvenimo, jeigu jie gyveno ne bute. Tai išties populiarus būdas apšildyti namus, daug kas galvoja, kad jis taip pat yra ir gana saugus. Taigi, jūs galite įsirengti kur nors apačioje esančią krosnį, iš kurios karštis šildytų radiatorius, galbūt pripiltus specialaus skysčio. Jeigu žiemą niekas name negyvens, gal pasigailėsite, nes radiatoriai gali užšalti. Kaip žinia, vanduo šaldamas ir šildamas keičia savo tūrį, tad gali radiatoriai ir susprogti dėl pasikeitusių tūrių. Tikėkimės, taip nebus. Pasirinkdami šį šildymo būdą turėsite visada nuolat šiek tiek „dirbti“ prie jo. Gal reikės vis pelenus valyti, gal malkas kapoti, o gal pajuodę kokią dieną anglis nešite į rūsį. Bet tokie jau tie šalutiniai efektai.

Šilumos siurbliai

Iš tiesų šilumos siurbliai nepareikalaus iš jūsų jokių papildomų pastangų. Jis veiks panašiai kaip kondicionierius, tik atvirkštiniu būdu, jeigu tai siurblys oras – oras. Jeigu jums patinka, tai gali kuo puikiausiai apšildyti jūsų namus, o gal biurą, kuriame dirbate. Ar prisimenate, kaip šyla jūsų automobilio salonas, nustačius šildymą? Tai ten tikrai niekas malkų nemėto, oras kondicionuojamas, ir taip jūs jaučiatės labai šiltai ir patogiai net šalčiausią žiemos dieną. Jeigu šilumos siurblys sąveikaus su vandeniu, tuomet tai reikš, kad turite taip pat radiatorius, kuriuose yra šildomas vanduo, panašiai, kaip ir tada, kai maitinate krosnį kietu kuru.

Dujinis arba elektrinis šildymas

Šiais abiem atvejais šilumą galėsite gana lengvai pasireguliuoti. Padarysite kokį norite intensyvumą, o mokėsite tiesiog už išeikvojimą – elektros arba dujų. Tiesa, dėl dujinio šildymo kartais kyla ginčų. Žmonės vis sako, kad tai yra labai pigu, tačiau tuo pačiu ir esti šiokia tokia rizika. Juk žinome tas istorijas, kaip išlekia namas į orą dėl sprogimo dujų. Nesinorėtų, kad kokiai nelaimei nutikus atsitiktų ir su nuosavu namu. Bet žmonės patys renkasi, kas jiems geriausia.

1 komentaras

  1. Šilti namai būdavo svajonė, kol netapo realu, sužinojau iš draugo apie ekonomiškas namų šildymo būda, geriausiai tinkantis nelabai dideliems namams, o dėl patogumo labai panašus į dujinio šildymo sistemą. Oras-vanduo šildymo sistema nereikalauja jokio dėmesio, ji veikia automatiškai, tereikės sistemą sumontuoti ir įjungti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *