Vilnoniai audiniai: kaip skalbti?

Tiek žiemą, tiek vasarą mums reikia skalbimo mašinos ir skalbimo, kadangi tai gali mums leisti turėti švarius rūbus, dėl to, jeigu skalbimo mašina genda, reikia ieškoti, kur būtų operatyviai atliekamas skalbimo mašinų remontas Vilniuje ar kitame mieste, kuriame gyvenate. Tačiau taip pat reikėtų atkreipti dėmėsį ir į tai, kad žieminiai skalbiniai kartais turi būti skalbiami labai atsargiai. Vasarinius rūbus mes greičiau išsitepame, nes daugiau būname gamtoje. Tačiau žieminiai yra didžiuliai ir jų rengiamės daug sluoksniuojame. Taigi, skalbimo tikrai būna daug. Didžiausia rizika – skalbiant megztinius, o ypač vilnonius rūbus. Ką reikėtų žinoti apie vilnonių gaminių skalbimą, siekiant nepakenkti audiniams, o tik gerinti jų būklę?

Šis tas apie kvapą

Tvarkinga skalbimo mašinaVisų pirma, prieš skalbdami gaminį, galima pagalvoti apie jo kvapą. Normalu, jeigu gaminiai turi savo kvapą. Pavyzdžiui, naujas vilnos gaminys turi savo vilnos kvapą, kaip ir odiniai drabužiai. Jeigu gaminiai turi savo kvapą – jie tikri, nereikia tuomet klausti klausimo, ar nepadirbta, ar kokybiška. Taigi, jeigu jūsų vilnonis šalikas kvepia vilna, turite sugalvoti, ką daryti, kad būtų išskalbtas atsargiai ir gražiai. Nes tik vilnoniai rūbai išskalbti gali gerai laikytis ir nesitampyti, nebūti kažkokie prasti.

Kaip skalbti

Taigi, didžiausia dilema bus dėl skalbimo. Negalima vilnonių audinių skalbti aukštoje temperatūroje, dėl to jums teks rinktis pačią žemiausią, ir tai bus 30 laipsnių temperatūra. Kita vertus, gali būti, kad drabužiuose daug bakterijų, gal jūs būnate nešvarioje aplinkoje su jais. Tuomet reikėtų užtikrinti, kad išskalbus drabužį tų bakterijų neliktų. O šiltas 30 laipsnių vanduo to neužtikrins. Tad vertėtų prieš skalbiant, skalbinį įdėti į šaldiklį ir palaikyti ten kelias valandas. To pakaks, kad šaltyje žūtų bakterijos, kurių neišgalabys vėliau karštis, nes skalbsite vėsiame vandenyje.

O tuomet jau reikėtų skalbti. Atsargiai reikėtų ir elgtis su gręžimo programomis, nes jos gali sunaikinti normalią vilnos tekstūrą. Dėl to geriau išgręžti rankomis, o tada gražiai pakabinti. Jeigu viską darysite gerai, tada vilnoniai rūbai skalbimo metu neišsitąsys, nepraras savo natūralaus vilnos kvapo, bus tinkami ir tolimesniam dėvėjimui. Aišku, reikia atminti, kad kuo rečiau skalbsime, tuo mūsų gaminiams bus geriau. Tačiau jeigu jau skalbiama, padarykite taip, kad tai kuo mažiau kenktų tiems vilnoniams rūbams ir jums nereikėtų gailėtis dėl susitraukusio megztinio ar ištąsyto šaliko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *