Ar vyrams nedera kvepintis?

Turbūt esate girdėję tokią visuomenėje vyraujančią nuomonę, jog kvepalai yra skirti tik moterims, na o štai vyrams kvepintis kaip ir nedera – jie turėtų naudoti odekoloną. Nepaisant to, parduotuvėse ir internete pilna nuostabių vyriškų kvepalų, pavyzdžiui https://burkalifa.eu/7-kvepalai-vyrams. Galima teigti, jog toks mąstymas yra tiesiog pasenusi klišė, kurios šiais laikais minėti tikrai nereikėtų.

Kvepalai vyramsKaip bebūtų gaila, tačiau marketingas įvairiose parduotuvėse vis dar vadovaujasi tokiomis taisyklėmis. Pabandykite nueiti į bet kokią parduotuvę ir užsukite į kvepalų, kosmetikos skyrių. Visi odekolonai bus reklamuojami vyrų, šalia jų puikuosis tamsios, agresyvios spalvos – pvz. mėlyna arba juoda, visi odekolonai išpilstyti į gan aštriai atrodančius buteliukus, turinčius ryškiai išreikštas linijas ir pan. Tuo tarpu jei ieškosite kvepalų, šalia jų dažniausiai puikuosis moteriškas atvaizdas, juos gobs švelnios spalvos – rožinė, gelsva, buteliukai taip pat bus maži, mieli, švelnių linijų. Nors daug moterų (o kartais ir vyrų), visame pasaulyje kovoja su seksizmu, tačiau jie kiekvieną dieną su juo vis dar susiduria vos tik nuėję į parduotuvę.

Kaip bebūtų, visi šiuolaikiniai, progresyviai mąstantys žmonės turėtų išsilaisvinti iš šių stereotipų – odekolonas gali puikiai tikti ir moterims, o kiekvienas vyras turėtų suprasti, jog kvepalai yra visiškai vyriška ir tame nėra jokios gėdos. Tiesa, ar jūs bent žinote koks skirtumas tarp kvepalų ir odekolono? Labiausiai skiriasi pati jų sudėtis – tai, kiek įvairių aliejų yra kvepaluose ir odekolone.

Kadangi odekolone aliejų ir kitų brangesnių ekstraktų yra kur kas mažiau, natūralu, jog jis kainuoja pigiau. Jis yra labiau spirituotas ir netgi gali būti naudojamas kaip dezinfekcinė priemonė, pavyzdžiui veido odos dezinfekavimui po skutimosi. Tuo tarpu kvepalai, tiek moteriški, tiek ir vyriški, yra kur kas sudėtingesnis sutvėrimas, jų paskirtis labai aiški ir vienintelė – kvepintis.

Visiems jau aišku, jog kvepintis gali tiek moterys, tiek ir vyrai. Kitas klausimas – ar vyrams derėtų kvepintis moteriškais kvepalais? Nors visuomenėje vis dar egzistuoja ir toks stereotipas, jog vyras su moteriškais kvepalais būtų labai nevyriškas, juo pasikliauti taip pat nereikėtų. Bene vienintelis ir svarbiausias kriterijus kvepalams yra jų kvapas – koks skirtumas kas parašyta ant etiketės? Moterys dažnai kvepinasi vyriškais kvepalais, jei joms patinka pats kvepalų kvapas. Tad kodėl vyrai negali padaryti to paties? Sulaužykite stereotipus ir jei jums kvepalai patinka, ignoruokite kokią etiketę jiems yra priskyrę marketingo kompanijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *