Kaip išsirinkti dviratį

Geras dviratisPrasidėjus šiltajam sezonui, kiekvienas norime riedėti maloniu, puikiai tinkančiu, gražiai atrodančiu, lengvai vežančiu dviračiu. Tokios įmonės kaip dviraciai.lt visada gali pasiūlyti, iš ko rinktis. Ir kiekvienas vartotojas, nuėjęs į interneto svetainę http://www.dviraciai.lt/, pastebi, kad ten gausus pasirinkimas. Tačiau mūsų didžiausia nelaisvė ir yra nežinojimas, ką veikti su savo laisve. Taigi, šiandien pabandykime išsiaiškinti, koks dviratis yra geriausias, ir tada galėsite jį išsirinkti kur kas lengviau, orientuojantis tik į tuos, kurių iš tiesų jums reikia, kurie jums gali tikti.

Miestas ar kalnai

Visada pats pirmasis ir svarbiausias klausimas bus, kur jūs ketinate važinėti – mieste ar kaimuose, kalnuose. Lietuvoje nėra Alpių kalnų, tačiau dviračiui net ir kalnuoti miško takeliai, sudaryti iš skirtingų skaldų ir žvyrų, gali būti didžiausi kalnynai. Tada reikėtų rinktis hibridinį dviratį su stotomis padangomis, taip pat su tikrai gerais amortizatoriais. Tai svarbu, norint važiuoti patogiai ir saugiai. Jeigu planuojate važinėti tik mieste – tai tokios detalės kaip storos padangos, riebūs protektoriai ar sunkus bei nereikalingas amortizatorius, jums nebus reikalingas. Tai apsunkins jūsų važinėjimą lygiais ir patogiais paviršiais, ir galų gale net į Žirmūnų kalną jūs važiuosite labai sunkiai. Jeigu planuojate važinėtis mieste, tuomet iš tiesų geriau ir pirkti miesto dviratį, o ne galvoti, kad „pavažinėsiu su kalnų, tai jeigu reikės, galėsiu ir į mišką išvažiuoti, ir mieste tiks“. Jei taip mąstysite, tai vargsite. Dar viena alternatyva – pirkti hibridinį dviratį, kuris bus gana lengvas, plonesnėmis padangomis, bet iš bėdos galėsite ir kažkiek važinėti miškais ar kalneliais. Be to, pirkdami atsižvelkite, kad visada rėmas būtų ne plieninis, o aliumininis.

Detalių reikšmė

Jeigu puslapyje Dviraciai.lt imtumėte dairytis po asortimentą, pastebėtumėte, kad net ir pagal minėtas kategorijas išskirstyti dviračiai vis dar gali labai stipriai skirtis. Tarkime, vienas dviratis priekyje turi purvasauges, kitas – neturi. Ar jums to reikia – priklauso tik nuo jūsų, kadangi turite pagalvoti, ar važinėsite per balas, ar taškysitės, o gal ramiai sau važinėsite sausuma, ir to nereikės. Visgi, verta pasirūpinti apsaugomis nuo purvo ypač merginoms, kurios ketina pasipuošusios riedėti į miestą. Kitos detalės irgi svarbios. Pavyzdžiui, dviraciai.lt gali suteikti jums galimybę įsigyti skirtingas šviesas ar skambučius. Jeigu jūsų balsas nėra laba skardus, tai praeivius nuo dviračių tako, ko gero, norėsite patraukti su skambučiu – galite jį rinktis įvairių dizainų, įvairaus skambėjimo. Be to, jums tikrai prireiks šviesų. Patys nuspręskite, su kokia baterija jos turi būti. Ar tai bus savaime energiją generuojančios šviesos (dinamas), ar tai bus su baterijomis šviečiančios ir iš toli matomos ryškios LED lemputės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *