Kas yra geras masažas?

MasažasKūno sveikata labai svarbi visiems, norintiems nugyventi ilgus metus ir džiaugtis gera savijauta. Tai pasiekti padeda geras masažas. Dažnai nežinoma, kas tai yra. Klausimų kyla ir tuomet, kai pamatoma, kiek daug įvairių jo atlikimo technikų esama. Galbūt vienas masažas yra geras, o kitas ne toks? Kaip juos atskirti?

Jokios didelės paslapties tame nėra. Kiekviena masažo rūšis gali būti naudinga, jei bus atliekama tinkamai. Tai reiškia, kad masažas turi būti parinktas pagal tai, kas turi būti gydoma ar profilaktiškai skirta tam tikram poveikiui pasiekti. Taip pat ne mažiau svarbu, kad tai atliktų aukštos kvalifikacijos masažuotojas. Tuomet viskas bus atlikta tinkamai, o rezultatas bus toks, kokio buvo tikimasi.

Dažnai atliekamas gydantis masažas. Parenkamas tinkamas ir paskiriami seansai. Kartais reikia 10, o kartais 15. Masažuotojas patars, kiek kartų reikės apsilankyti. Toks masažas atliekamas norint pasiekti pagerėjimą tam tikroje srityje. Jis padeda sumažinti skausmą tam tikroje kūno vietoje. Nuima įtampą, pagerina kraujotaką ir pagreitina medžiagų apykaitą. Gali būti atliekamas gydomasis masažas skirtas nugarai, sąnariams, galvai, kaklui ir t.t. Toks masažas skirstomas pagal sritis. Gali būti atliktas ir viso kūno masažas. Jie rekomenduojami tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Šios rūšies masažas ypatingai rekomenduojamas tiems, kurių darbas yra sėdimas. Taip pat tiems, kurie nuolat patiria didelį fizinį krūvį. Dažnai jis taikomas po traumų ar operacijų.

Kita dažnai atliekama masažo rūšis skirta atsipalaidavimui. Tai atpalaiduojantis masažas. Jis rekomenduojamas daug dirbantiems ir nuolat patiriantiems stresą žmonėms. Pavyzdžiui, jeigu sunkiai užmiegate ar greitai pavargstate, tai po tokio masažo nusiskundimai tuo sumažės ar visai pradings. Tai geras masažas, kurio metu atsipalaiduojama ir stimuliuojami smegenų centrai. Pastarieji gamina endorfinus, kurie vadinami laimės hormonu. Taigi, tokio masažo metu išskiriami endorfinai padės pasijusti ne tik atsipalaidavusiems, bet ir laimingiems. Dabar dažnai atliekami įvairūs grožio puoselėjimui skirti masažai. Tai jauninantys ir anticeliulitiniai masažai. Pastarasis pagerins kraujo cirkuliaciją probleminėse kūno vietose, o jauninantis sumažins odos senėjimo procesus. Kaip ir kiekviena masažo rūšis, taip ir šios skirtos tam, kad būtų galima pajusti teigiamą masažo poveikį.

Kiekvienas atpalaiduojantis, gražinantis ar gydantis masažas yra skirtas tam, kad pasijustumėte dar geriau. Patyrę masažuotojai viską atliks tinkamai pagal rekomenduojamas metodikas. Tik tokiu atveju užtikrinamas geras poveikis ir nebus rizikos, kad bus patirta žala.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *