Stogo dangos ir jų kainos

Namo stogo danga – vienas svarbiausių elementų, saugojančių nuo tokių aplinkos veiksnių kaip vėjas, temperatūrų pokyčiai, sniegas, lietus ir pan. Tačiau stogo dangų pasirinkimas yra labai platus, o stogo dangos kainos taip pat labai skiriasi. Taigi, kokios stogo dangos yra ilgaamžiškiausios, kiek jos kainuoja ir kurią iš jų pasirinkti?

Stogo dangos kainosStogo dangos kainos nuo pigiausių iki brangiausių pagal jų tipus rikiuojasi taip: bituminiai lakštai, plieninė danga, šiferis, bituminės čerpės, betoninės čerpės, keramikinės čerpės. Bituminiai lakštai yra degūs, nes pagaminti iš dervuoto kartono. Lietuvoje jais imta prekiauti dėl pigumo, tačiau šie lakštai nėra patvari medžiaga. Ji dažnai neatlaiko temperatūrų svyravimų. Jeigu žmonės gerais rezultatais džiaugiasi apie trejus metus, vėliau nusivilia, nes lakštai ima banguotis. Plieninė danga dažniausiai atitinka kainos ir kokybės santykį. Nors gamintojai siūlo įvairių rūšių dangas, iš kurių vienos yra brangesnės, kitos pigesnės, norintiems optimalaus rezultato, specialistai visuomet rekomenduoja plieninę stogo dangą.

Šiferis yra gaminamas iš pluoštinio cemento, kuris yra ypač pritaikytas tokioms klimato sąlygoms kaip mes gyvename Lietuvoje. Jis nedega, nerūdija, yra ilgaamžis, nors metams bėgant šiek tiek gali pakeisti savo spalvą, tai yra, nublukti. Bituminių čerpių stogo danga įprastai savo kokybę išlaiko apie keturiasdešimt metų. Ypač suomiškos ir kanadietiškos čerpės yra pritaikytos lietuviškiems orams ir žmonių namų stogams. Bituminėmis čerpėmis yra paprasta dengti net neįprastų formų namų stogus, o jų spalva ir savybės visiškai nekinta iki trisdešimties metų.

Dar ilgaamžiškesnės – betoninės čerpės. Jos atlaiko net iki aštuoniasdešimties metų. Ši danga yra sunki, o savo savybėmis niekuo nenusileidžia keramikinėms čerpėms, kurias labiausiai yra pamėgę mūsų šalies gyventojai.

Daugiau informacijos apie stogo dangos kainas – https://kreiner.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *