Jeigu nutarėte renovuoti stogo dangą

Jeigu nusprendėte renovuoti namo stogą, jums reikės išsirinkti stogo dangą, įvertinti medinės stogo dangos būklę, patikrinti lietaus nuvedimo sistemas ir atlikti kitus darbus, reikalingus saugiai ir sėkmingai namo stogo dangos renovacijai. Įvairios įmonės siūlo platų stogo dangų pasirinkimą, tačiau populiariausios jų – čerpės. Čerpės pasižymi ilgaamžiškumu, nekintančia būkle bei spalva. Tad nuo ko reikėtų pradėti, nutarus renovuoti turimą stogo dangą?

ČerpėsPasak specialistų, pirmiausia yra būtina įvertinti namo konstrukciją. Gali būti, jog metams bėgant susilpnėjo jo konstrukcija, atsirado tarpų ar tiesiog reikalingas jos sustiprinimas. Konstrukcijos stiprinimas kainuoja pigiau negu jos pakeitimas nauja. Dera pastebėti, jog senos konstrukcijos namai neretai pasižymi didesniu kokybiškumu negu naujomis medžiagomis statyti namai. Dažniausia to priežastis – kokybiškesnės gegnės.

Kuo mažesnis jūsų namo stogo nuolydis, tuo sumažėja stogo dangų, kaip čerpės, pasirinkimas. Į stogo renovavimo darbus įeina ne tik nauja stogo danga, bet ir stogdengių darbas. Plieninė stogo danga pasižymi lengvu montavimu, todėl asmenims, norintiems sutaupyti, tai – vienas geriausių, greičiausių ir pigiausių būdų atnaujinti būsto stogą. Taip pat lengvu motavimu pasižymi stogo dangos, gaminamos iš pluoštinio cemento. Dauguma žmonių jas sumontuoja kartu su šeimos narių ar kaimynų pagalba.

Sklando mitas, jog betoninės čerpės gali neatlaikyti silpnos stogo dangos, tačiau, specialistų teigimu, jos puikiai laikosi, jeigu gegnės yra nesupuvusios ar kitaip nepažeistos. Todėl renkantis čerpes kaip stogo dangą renovacijai, rekomenduojama sužinoti, prieš kokį laiko tarpą buvo uždėtas šiferis. Jeigu šiferis skaičiuoja trisdešimt metų ir daugiau, būtinai atkreipkite dėmesį į gegnes, nes šios gali turėti plika akimi matomų pažeidimų, kuriuos reikėtų taisyti.

Daugiau informacijos – https://kreiner.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *