Patarimai sienų remonto klausimais

Sienų remontas – labai atsakingas darbas, todėl svarstant ar patiems imtis šio darbo, kaip tinkavimas, glaistymas ir dažymas, ar geriau ieškoti apdailininko, reikia žinoti, kokia yra darbų eiga. Taip pat reikia žinoti ir kaip viską tinkamai atlikti, kad vėliau netektų sienų remonto atlikti iš naujo.

Tinkavimo paslaugų tiekėjaiPirmiausia ką reikia žinoti apie remonto darbus, tai tinkamos sąlygos ir tam tikrų taisyklių laikymasis. Tam, kad tinkuoti sienas turi būti tam tikra temperatūra. Ji turi siekti 23 laipsnius šilumos. Pagalvokite, kaip bus dirbama. Jei naudosite tinko drėbimo mašiną, tai tinką ant paviršiaus reikės lyginti tik tada, kai tas tinkas pradės stingti. Jei nebus naudojama tokia mašina, tai reikės tinką lyginti iš karto, kai tik juo dengsite sienų paviršių. Prireikus ne vieno sluoksnio tinko, reikia kiekvienam ankstesniam sluoksniui leisti pilnai išdžiūti ir tik po to dengti sekantį. To laikytis yra būtina. Priešingu atveju tinkas trūkinės ar visai nubyrės. Tai tik pačios pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis.

Be sąlygų ir taisyklių yra dar ir techniniai reikalavimai. Pavyzdžiui, vienas sluoksnis tinko turi būti iki 2 mm storio. Tiesa, jei tai bus gipsinis mišinys, tai reikia palikti iki 15 mm sluoksnio storį. Tais atvejais, kai dengiamas daugiau kaip vienas sluoksnis, reikia vadovautis tokiais reikalavimais: plytų, betono ar akmens paviršius dengiamas iki 5 sluoksnių, medinį paviršių – iki 9 sluoksnių, cemento skiedinio – iki 5 sluoksnių ir t.t. Kiekviena sienų danga dengiama tam tikru kiekiu sluoksnių.

Ne tik tinkavimas yra svarbus atliekant sienų remontą. Reikia nepamiršti ir sekančių darbų susijusių su glaistymu ar sienų lyginimu. Galima netgi teigti, kad išlyginti nelygias sienas ar ištaisyti sienų defektus, tokius kaip įdubimai ar įtrūkimai, yra sudėtingiausias etapas. Ne tik reikia žinoti, kokie techniniai reikalavimai taikomi ar kaip tinkamai pasirinkti medžiagas bei įrankius, bet ir mokėti tinkamai viską sulyginti ir ištaisyti. Tai kruopštumo ir žinių reikalaujantis darbas. Be to, norint sienas tinkamai glaistyti, tinkuoti, lyginti ar dažyti, reikia mokėti tai daryti tinkamai. Jei ranka neįgudus atlikti šių darbų, tai net ir labai gerai išmanant techninius reikalavimus, bus sunku atlikti darbus tinkamai. Dėl to, reikia labai gerai pagalvoti ar tikrai norite remontą atlikti patys. Visais atvejais tai turėtų daryti profesionalūs sienų remonto specialistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *