Ar tinkamas laikas įsigyti naują būstą?

Jei jums šiuo metu reikia naujo būsto, tai jūs pirmiausia užduodate sau klausimą – ar dabar palankus metas pirkti. Tai klausimas, kuris labai svarbus ir, pavyzdžiui, jei domina naujos statybos Pupyje Vilniuje, tai jums rūpi ne tik ar palankus metas pirkti, bet ir ar ši vieta tikrai gera. Taip pat svarbūs ir kiti klausimai, kurie susiję su tuo, kokio dydžio buto norite, kuriame aukšte, o galbūt norite kotedžo?

PaupysKą reiškia tinkamas laikas pirkti naują būstą? Daugeliui tai, susiję su ekonomine šalies situacija. Ir tai yra natūralu, juk daugelis butus ar namus įsigyja su banko suteikiamomis paskolomis, esant nepalankiai ekonominei situacijai, banko sąlygos paskolai yra itin prastos. Taip pat daugelis nenori permokėti, juk visi girdėjome apie tai, kad nekilnojamojo turto rinkos kainos gali būti per didelės ir visi tuomet laukia kada sprogs kainų burbulas. Vis dėl to, naujo būsto statybos nepaliaujamai plečiasi ir nauji namai bei butai statomi ir statomi be sustojimo. Pirkėjų visuomet yra, tik kai kuriais laikotarpiais jų sumažėja, o kai kuriais padaugėja. Kai yra ekonomikos klestėjimas, tai būstas perkamas dažniau, nei tuomet, kai ekonomika išgyvena sunkesnius laikus. Tačiau, jei jums dabar reikia pirkti naują butą ar namą ir jūs nežinote ar tai palankus metas, tai verta išgirsti tam tikrus patarimus, kurie gali padėti apsispręsti.

Pirmiausia reikia įsitikinti, kad norimas būstas tikrai jums tinkamas. Tai reiškia, kad reikia sužinoti ar tai gera vieta. Išsiaiškinkite kokiu atstumu yra visi reikalingiausi jums objektai, pavyzdžiui, darbo vieta, poliklinika, parduotuvė, viešojo transporto sustojimas, vaikų darželis ar mokykla. Nuo jūsų gyvenimo būdo ir šeimos padėties priklauso, kurie objektai jums bus aktualūs. Jie turėtų būti netoli nuo jūsų naujo būsto. Taip pat pasirinkite tinkamą dydį. Čia jau reikėtų atsižvelgti į tai, kiek žmonių gyvens tame būste ir kokie jūsų pageidavimai erdvei. Kai žinote svarbiausius kriterijus, tai žinote ir kainą, kurią reikės mokėti. Tuomet reikia išsiaiškinti ar turto vertė atitinka rinkos vertę. Tai padės sužinoti turto vertintojai. Beliks tik apsispręsti ar ši kaina jums atrodo tinkama mokėti už naują būstą patogioje vietoje. Kartais ne viską lemia pinigai ir, jei jums būstas reikalingas šiuo metu, o ne po penkių metų, kai ekonominė situacija bus geresnė, tai – pirkite dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *