Vienos nesumokėtos algos istorija

Kažkada su kolegomis pasiskelbėme, kad verčiame dokumentus. Buvome taip sakant laisvai samdomi darbuotojai, kurie norėjo prie studento stipendijos šiek tiek prisidurti. Tačiau tai nebuvo kažkokie prastos kokybės darbai, nes mes jau siekėme magistro laipsnio, ir kalbą išmanėme tikrai labai gerai. Todėl tie dalykai, kuriuos išmokome, nė pro kur mums neatrodė blogi. Taigi, siekiant šio laipsnio, mums teko papildomai padirbėti. Papasakoti noriu apie tai, kaip mums nesumokėjo vienos algos.

Užsisakė paslaugą

Taigi, mes internete buvome paskelbę, kad verčiame dokumentus. Vienas kitas žmogus norėdavo tokios paslaugos, tai išversdavome. Taip pat ir su vienu vertimų biuru bendradarbiavome, kuris tiesiog mums perleisdavo savo užsakymus tam, kad visi turėtų darbo. Su nuolatiniu partneriu ir tuo biuru dirbti buvo labai lengva, visada žinojai, kad už paslaugas atsiskaitys, niekas ant galvos neužlips, kažkokių netikėtumų nebus ir taip toliau.

Dokumentai ir jų vertimasVieną dieną radome skelbimą apie tai, kad žmogus ieško dideliam projektui vertėjo, atseit reikės išversti labai daug įvairių tekstų. Aš apsidžiaugiau dėl tokios situacijos, nes kaip tik tuo metu pakėlė nuomą ir trūko pinigų, reikėjo daugiau kažką išversti, jau vien stipendijos neužteko. Tačiau paaiškėjo, kad tas žmogus, kuris užsiėmė vertimais, buvo labai keistas. Jis paprašė, kad išverstume bandomuosius tekstus. Ir kodėl mes sutikome? Juk kai kas nors samdo stogo dengėją, niekas jo neprašo, kad jis kaip pabandymui užklotų daržinės stogą ar užkabintų bandomuosius lietvamzdžius. Taigi, mes padarėme šiuos darbus vis tiek, o paskui laukėme atsakymo. Daug kartų rašėme, skambinome, ir niekas nenorėjo nieko pasakyti. Galiausiai teko tai paviešinti.

Viešumas padarė savo

Vos tik internete paskelbėme apie šį darbdavį kaip tokį, kuris neturėtų leisti sau daryti tokių dalykų ir yra nepatikimas, jis pradėjo man rašinėti grasinančias ir įžeidžiančias žinutes. Tačiau ši istorija visa buvo tokia juokinga, kad net ir tą susirašinėjimą mes paviešinome papildomai. Taip vieno nesumokėto vertimo istorija tapo interneto sensacija, vėliau patekusi ir į žiniasklaidą. Aišku, užsakovas vėliau buvo priverstas pasigailėti, o taip pat ir susimokėti už tuos darbus, už kuriuos savo laiku nesusimokėjo. Tai buvo labai keista istorija, kuri tikrai pagamino daug adrenalino mums, jauniems vertėjams, bet turbūt dar daugiau jo prigamino tam jaunam verslininkui, kuris netikėtai užsitraukė blogą vardą. Vėliau jis prašė ištrinti iš visur mums savo komentarus, bet laiko juk nesustabdysi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *