Kuo mums patinka porceliano indai?

Kai kalba eina apie prabangius indus, visi puikiai suprantame, kad būtent porcelianiniai indai yra geriausiai vertinami.Iš tiesų, kodėl būtent iš šios medžiagos pagamintus indus mes taip mėgstame ir laikome juos prabangiais?

Kilmė – tolimoji Kinija

Porcelianas namusoeNuo senų laikų porcelianiniai indai yra laikomi itin aukštos vertės. Senovėje jie vadinti baltuoju auksu ir visaip kitaip, kadangi būtent porcelianiniai indai buvo valstybinė Kinijos paslaptis. Jeigu koks nors žmogus savo valia būtų tiesiog atskleidęs šią valstybinę paslaptį ir išdavęs porceliano sudėtį, tuomet jam galėjo karaliaus įsakymu ir galva nuo pečių nusiristi. Žinoma, niekas nesitiki, kad tokie dalykai iš tiesų būdavo, bet juk civilizacijos istorija ilga, tad ir seniau vykę dalykai nebūtinai yra tokie patys kaip dabar vykstantys. Taigi, laikoma, kad porceliano indų kilmė yra Senovės Kinija, ir ją tik vėliau atsivežė europiečiai pas save. Tačiau šio puikaus darinio indus iki dabar laiko prabangiausiais. Porcelianas ir dabar netgi mūsų leksikone naudojamas kaip itin teigiamą atspalvį turintis. Pavyzdžiui, sakome – jos veidelis tiesiog porcelianinis. Turint omenyje – nuostabus.

Seniau tai buvo vertinga dovana

Jeigu pereitume per savo senelių ir tėvų palikimą, pamatytume, kad indaujose liko bent keli geri porceliano indų servisai. Iš tiesų, tai dalykas, kurį be galo mėgo, tiesiog aukštino šie žmonės. Na kam gi nepatikdavo porcelianas? Jeigu būdavo dirbama kokiose nors aukštesnėse pareigose, tai nieko keisto, kai porceliano indai būdavo dovanojami kaip didžiausia dovana, kaip pats brangiausias ir vertingiausias dalykas. Ir nė vienas žmogus negalėjo sakyti, kad tie daiktai yra kažkokie nereikalingi. Išties, servisus senelės ir mamos padėdavo į sekciją ir niekada jų neliesdavo. Jie nebūdavo reikalingai, nes nebūdavo niekaip naudojami. Tačiau juos gauti, įgyti būdavo labai didelis džiaugsmas, didelė garbė. Tai būdavo liakoma prabangia, ir gėdos tikrai nepadarysiančia dovana.

Seno porceliano atgimimas

Galima sakyti, pastaruoju metu gyvename tikrame pertekliuje. Turime visko, ir kartais vertę kuria ne tai, kas ilgus laikus būdavo vertinama, o tiesiog koks nors originalumas. Tačiau šioje vertybių gausybėje kelią prasiskina ir senienos. Įvairūs brangenybių, antikvaro supirkinėtojai pastaruoju metu yra itin susidomėję ne kuo kitu, o būtent porceliano. Porceliano indai yra tai, kas šiuo metu labai domina daugybę vertybių medžiotojų, ir todėl daug kas iš senų indaujų gali ištraukti naujai atgimusius ir vertę turinčius porceliano indus.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *