Kai virtuvė sujungta su svetaine

Mažesnius būstus siekiant optiškai praplėsti, padidinti erdvės pojūtį, virtuvė dažnai jungiama su svetaine. Tada reikalingi ir specialūs virtuvės baldai, tačiau taip pat reikalingi ir svetainės baldai. Pranyksta viena arba net dvi sienos, kurias reikia kažkuo apstatyti, padidėja erdvė. Tokio apstatymo ir išplanavimo pliusai yra akivaizdūs. Kokie baldai reikalingi tokiai virtuvei ir svetainei?

Neišsiskirianti virtuvė

BaldaiApie tokio tipo virtuves, kurios būna toje pačioje erdvėje, kurioje yra ir svetainė, dažnai sakoma, jog jos yra„integruotos“. Iš tiesų, būnant toje patalpoje, kambaryje, erdvėje, galima manyti, kad virtuvės beveik nesimato, ji nustumiama kažkur į paribį ir taip ji tampa tiesiog kuo mažiau išsiskiriančia vieta. Be abejo, žmonėms, kurių didžiausias gyvenimo hobis yra būtent maistas, kulinarija, galbūt tokie nepastebimi baldai virtuvei ir netiks. Galbūt jiems labiau norėsis, kad virtuvė būtų atviresnė, daugiau pastebima. Juk geriausi puodai ir virtuviniai agregatai gali būti ir gražūs, ir dalykai, kuriais galima didžiuotis. Tačiau labai dažnai baldai virtuvei šliesis vienoje kambario dalyje. Ten bus kaitlentė, matinių spalvų spintelės, šaldytuvas, indaplovė. Ko gero, neišvysime rėkiančių ryškių spalvų, nebent bus genijus, kurias jas tikrai gerai suderins su visa svetainės išvaizda.

Dominuojanti svetainė

Standartiškai svetainės baldai bus labiau į save atkreipiantys dėmesį. Tarsi jūs ateisite tiesiog į svetainę ir joje galėsite daugiau skirti laiko, ilsėtis, taip pat ir sutikti svečius. Tuo pačiu metu svetainės baldai turės ir tylius savo giminaičius – virtuvės baldus. Taigi, jeigu reikės, galėsite greitai, lengvai, patogiai paruošti maistą ar užkandžius ir čia pat juos patiekti į svetainę.

Erdvių riboženklis

Aišku, riba tarp šių erdvių bus paliekama. Vieni žmonės daro ją tik simbolinę ir vos pastebi, kad jau prasidėjo virtuvė, kada baigėsi svetainė. Kiti padaro akivaizdų atskyrimą, tada dažniausiai ir virtuvinė dalis būna geriau matoma, o ne tokia tik „integruota“. Tais atvejais galima pastebėti, kad erdvės yra šiek tiek padalintos ir pagal grindų pagrindą (plytelės virtuvei ir, pvz., grindys arba kiliminė danga svetainei), ir su baldais. Sumani pertvara – baro tipo stalas. Ant jo dar galima išsidėstyti virtuvinę atributiką, bet jau galima ir užmesti kokį laikraštį, tarsi simbolizuojantį perėjimą į svetainę. Taip pat ten galima dėti kokteilius ir užkandžius, kai vyksta maisto perdavimas į svetainę (jeigu žmogus tvarkosi ne vienas). Baras simboliškai ir funkciškai riboja erdves, be to, jis gerai žiūrisi.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *