Gatvės mene – dažymas su kompresoriumi

Vienam geram gatvės meno festivaliui reikalinga kompresorių nuoma. Skelbia organizatoriai. Pasiūliau jiems, kad gali išsinuomoti iš http://www.kompresoriucentras.lt/, tai sakė, kad dar pagalvos, nes kol kas svarsto, kad gal atsiras koks nors dosnus žmogus, kuris tiesiog galės čia padėti ir iš savo lėšų paremdamas išnuomoti. Taip pat festivaliui reikia ir kitos atributikos.

Festivalis prašo paaukoti

KompresoriusŠiam netradiciniam ir įdomiam gatvės meno reiškiniui yra būtina ne tik kompresorių nuoma, bet ir įvairios dažymo priemonės. Kaip žinia, kompresoriai labai dažnai būna naudojami dirbant su automobiliais. Tai pats patogiausias būdas norint nudažyti didelio formato galingus automobilius. Taigi, festivalis prašo paaukoti ne tik kompresoriaus nuomą, bet ir padėti ieškant rėmėjų, kas galėtų suteikti dažus. Norėtųsi, kad festivalio dalyviai jau gautų bent kažkokią dalį nemokamų priemonių, tada jie tikrai galėtų laisviau jaustis ir kurti. Na o tie, kas nori, gali aišku ir savo dažus neštis, gali net kad ir savo kompresorių atsivežti, viskas čia jau visada priklauso nuo paties žmogaus. Tad festivalio prioritetai visada yra svarbūs organizatoriams, nes joks festivalis dar neatsirado iš oro, kiekvieni dalyviai ir organizatoriai visada turi gerokai padirbėti, norint, kad kažkas gero ir gražaus nutiktų mūsų gyvenime.

Festivalio idėja

O kokia yra ta festivalio idėja, ir kas bus daroma su tais ko profesoriais? Gatvės menas kitose šalyse vakaruose yra labai populiarus reiškinys, be kurio neįsivaizduojama miesto kultūra. Aišku, jis dažniau siejamas su priemiesčiais ir tokiomis vietomis, kurios yra mažiau saugomos ir tvarkomos pačios miesto administracijos. Tarkime, Briuselis yra pasipuošęs daugybe nuostabių gatvės meno piešinių, tačiau tie piešiniai centre yra gerai atrinkti, palikti tik keli, laikomi tam tikrais miesto atributais ir miesto veido detalėmis. Bet kokie kiti piešiniai ir peckiojimai ant sienų gali sukelti rimtą finansinę atsakomybę ir teisinę atsakomybę tiems, kas darys neleistinus veiksmus. Tuo tarpu, priemiesčiuose ir kitose vietose esantys piešiniai paprastai atsiranda nevaldomai, organiškai. Jie tampa natūralia miesto gyvenimo dalimi, jaunimo kūrybos forma. Kai kas dažus purškia su flakonėliams, kitiems gali ir kompresoriaus nuomos prireikti, arba bent jau jį pasiskolinti iš tėvo garažo. Kiti gali piešti tiesiog su teptukais. Didžiausia gatvės meno intriga yra ta, kad tai dažniausiai yra anoniminis menas, nes niekas niekada nežino, kas kada ką nupiešė kur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *